Rolety materiałowe

ROLETY W KASECIE Z PROWADNICAMI

B 9 / B 9 MINI

SYSTEM B 9 to system, w którym kaseta i prowadnice wykonane są z PCV. Montaż rolety jest bezinwazyjny. Kaseta przyklejana jest do ramy okiennej, natomiast prowadnice są przestrzenne i przyklejane do listew przyszybowych. SYSTEM B 9 MINI różni się od B 9, tylko wielkością kasety, stosowany jest do niskich okien.


B7

SYSTEM B 7 to system, w którym kaseta i prowadnice wykonane są z aluminium. Montaż rolety jest bezinwazyjny. Kaseta przyklejana jest do ramy okiennej, natomiast prowadnice są przestrzenne i przyklejane do listew przyszybowych.


B11

SYSTEM B 11 to system wykonany z aluminium. Roleta zaciągana jest od dołu do góry przy pomocy rączki. Posiada samohamujący mechanizm sprężynowy umożliwiający zatrzymanie rolety na dowolnej wysokości.


PRESTIGE PCV/ALU

PRESTIGE to system, w którym kaseta i prowadnice wykonane są z PCV/ALU. Kaseta jest przykręcana do listwy przyszybowej natomiast prowadnica jest płaska przylegająca do ramy okiennej i jest przyklejana. Przy drzwiach balkonowych z poprzeczką muszą być zastosowane dwie osobne rolety.

ROLETY WOLNOWISZĄCE

To najbardziej popularny system ochrony pomieszczenia przed promieniami słonecznymi. Charakteryzuje się prostotą montażu i działania. Roleta wyposażona jest w samohamujący mechanizm koralikowy, który umożliwia zatrzymanie tkaniny na dowolnej wysokości. Uniwersalne uchwyty pozwalają na bardzo prosty montaż do ściany, sufitu lub we wnęce okiennej. Roleta może być wykończona obszytą belką obciążającą lub falbanką. Rolety wolnowiszące dostępne są w trzech wariantach, w zależności od średnicy rurki: Ø 25, Ø 28, Ø 42.

ROLETY MINI / MINI LUX

System przeznaczony jest do montażu bezpośrednio na skrzydle okiennym. Wyróżnia się znacznie mniejszym od standardowego mechanizmem łańcuszkowym z hamulcem. Roleta standardowo wyposażona jest w prowadzenie żyłkowe, które zapewnia utrzymanie  tkaniny przy szybie przy uchylonym skrzydle okna. Dzięki zastosowaniu wieszaków PCV możliwy jest montaż bezinwazyjny. Roleta wykończona jest obszytą belką obciążającą. System występuje także w wariancie MINI LUX – belka dolna jest stalowa oraz wsuwana na materiał.